Europejski Tydzień Kodowania 2024
17.11.2024 15:25Nasza szkoła po raz kolejny wzięła udział w Code Week EU. W ramach Europejskiego Tygodnia Kodowania uczniowie na zajęciach z informatyki rozwiązywali zadania, które miały na celu przybliżenie im podstaw programowania i rozwijania ich kompetencji cyftowych. Podczas zajęć wykorzystywano znany wszystkim program Scratch, jak i również Blockly- narzędzie, które umożliwia programowanie przy uzyciu bloków oraz grę logiczną Oblong.
7a, 7b - "Dziady"
14.11.2024 11:17Klasy 7 wybrały się pociągiem na przedstawienie pt. Dziady do Teatru Współczesnego w Krakowie. Jednak zanim obejrzeli tę sztukę, samodzielnie przeczytali tekst dramatu Adama Mickiewicza. Przygotowali też własną interpretację tekstu. Zaopatrzeni w odpowiednie rekwizyty i elementy strojów przeczytali na lekcji fragment tekstu z podziałem na role. Pozwoliło im to lepiej zrozumieli treść dramatu oraz właściwie przygotować się do poznania jego scenicznej wersji. Spektakl Dziady siódmoklasiści z zainteresowaniem obejrzeli, jak już wspominaliśmy, w krakowskim Teatrze Współczesnym.
Pełne zjaw i duchów, dawnych wierzeń i obrzędów przedstawienie zrobiło spore wrażenie na uczniach. Niektórzy, przejęci nastrojem, bohaterami z zaświatów i tajemniczą atmosferą dali się nieźle nastraszyć. Na szczęście spacer w słoneczny dzień po Plantach, wizyta w Sukiennicach, smakowite obwarzanki i chwila relaksu pod pomnikiem Mickiewicza przy dźwiękach hejnału mariackiego pozwoliła na szybki powrót do rzeczywistości. Wycieczkę należy uznać za bardzo udaną.Światowy Dzień Zwierząt
14.11.2024 11:154 października obchodziliśmy w naszej szkole Światowy Dzień Zwierząt. Dzień ten, obchodzi się corocznie w dzień wspomnienia w Kościele św. Franciszka z Asyżu - patrona zwierząt, ekologów i ekologii. W Polsce po raz pierwszy Światowy Dzień Zwierząt został zorganizowany w 1993r. W związku z obchodami tego dnia, zorganizowano w naszej szkole kiermasz charytatywny, na rzecz pomocy kociętom ze Schroniska dla Bezdomnych Zwierząt na Kamieńcu.
Zebrano 1267,57zł.!
Za zebrane pieniądze kupiono:
- środki czystości (płyny, proszki, ręczniki, gaziki, maty, podkłady,...)
- legowiska
- kocyki
- drapaki
- miski dla kotów i psów
- kuwety
- obroże
- zabawki dla zwierząt
- żwirek i wiele innych rzeczy, bardzo potrzebnych w schronisku
Kiermaszowi towarzyszył konkurs plastyczny na Najpiękniejszy rysunek kota przeznaczony dla uczniów klas I-III, których prace można było oglądać w czasie kiermaszu. Najciekawsze rysunki zostały nagrodzone dyplomami i słodkimi upominkami. Najwięcej ilustracji kociaków wykonali uczniowie klasy III b.
Wszystkie dary zgromadzone podczas kiermaszu i zakupione za uzbierane pieniądze zostały przekazane przedstawicielom Schroniska.
W tym roku, organizacją całego przedsięwzięcia zajęły się uczennice klasy VII b, którym gratulujemy pomysłów i ich realizacji, a wszystkim ofiarodawcom serdecznie DZIĘKUJEMY!Obchody 106. rocznicy odzyskania Niepodległości
12.11.2024 09:11Wolność! Niepodległość! Zjednoczenie!
O to walczyli nasi przodkowie. Dzisiaj my możemy czerpać garściami z tych wartości.
11 listopada, to wyjątkowy dzień dla wszystkich Polaków!
W tym roku świętujemy 106 rocznicę odzyskania Niepodległości.
Z tej okazji w naszej szkole 8 listopada odbyła się akademia. W biało-czerwonej scenerii uczniowie przypomnieli najważniejsze postaci i wydarzenia historyczne, które miały wpływ na kształt dzisiejszej Polski.
Poetyckim słowem, pieśniami i tańcem świętowaliśmy ten podniosły dzień.
W holu szkoły na gazetce tematycznej można było poznać ważne fakty, postaci i wydarzenia związane z Narodowym Świętem Niepodległości.
Delegacja naszej szkoły uczestniczyła też w miejskich obchodach tego święta. Warto zaznaczyć, że wyróżniała się ona wśród tłumu maszerującego ulicami miasta, piękną, biało-czerwoną stylizacją, dając świadectwo swojej patriotycznej postawy. Parada zakończyła się wspólnym odśpiewaniem hymnu państwowego i złożeniem kwiatów pod Pomnikiem Nieznanego Żołnierza.Lapbooki 1b
08.11.2024 09:24Uczniowie klasy 1b są już jesiennymi specjalistami. Podczas zajęć lekcyjnych omówili temat aktualnej pory roku pod różnymi aspektami i podejmując wielopłaszczyznowe zadania. Najpierw rozmawiali o tym, jak zwierzęta leśne przygotowują się do zimy. Uczyli się też rozpoznawać drzewa po liściach i owocach. Poznali różne elementy pogody. Bazując na zdobytych wiadomościach wykonali książeczkę o jeżu oraz grę memory. Wycieczka do pobliskiego parku pozwoliła na poznanie jesieni za pomocą zmysłów - zobaczenie bogatej palety jesiennych barw, usłyszenie świergotu ptaków czy szumu liści pod stopami, a także odczucie przyjemnego wiatru wraz z ogrzewającymi promieniami słońca. Podsumowaniem cyklu było wykonanie jesiennych lapbooków. Pierwszaki wypełniły je zdobytymi wiadomościami na temat lasu i zmian zachodzących jesienią w przyrodzie.