Biblioteka
30.10.2024 09:09Biblioteka czynna:
Dzień tygodnia Godziny Poniedziałek 7:45-13:45 Wtorek 7:45-13:45 Środa 7:45-13:45 Czwartek 7:45-13:45 Piątek 7:45-13:45 Akcja wiosennych biblioszczepień Czytaj z sercem
12.03.2025 13:04Biblioteka szkolna zorganizowała wyjątkową akcję czytelniczą pod hasłem Wiosenna Akcja Biblioszczepień - Czytaj z sercem. Przygotowały ją Amelia, Gabrysia i Lilianna z klasy V B, należące do Szkolnego Koła Czytelniczego.
Już od rana przed biblioteką, jak przed prawdziwą przychodnią ustawiła się kolejka chętnych. Każdy, z numerkiem w ręku, cierpliwie czekał na przyjęcie. Czytelnicy poddawani byli badaniom - sprawdzano ich wzrok, słuch, ciśnienie, a nawet ważono i mierzono! Na podstawie wyników i wywiadu lekarskiego rekomendowano im odpowiednie książki do poczytania. Ci ze słabszym wzrokiem dostawali lektury napisane wielkim drukiem, tym, z dobrym słuchem rekomendowano audiobooki. Niskociśnieniowcom przepisywano trzymające w napięciu kryminały, a tym z wysokim ciśnieniem wydawano kojącą nerwy poezję. Dodatkowo na receptach pojawiały się zalecenia, takie jak: codziennie 15-minutowe czytanie czy wieczorne inhalacje aromatami ulubionych lektur. Uczestnicy otrzymywali również najnowocześniejsze szczepionki NEOCZYTADOL na zwiększenie czytelnictwa i zaszczepienie miłości do książek. Najważniejsze z zaleceń brzmiało oczywiście - Nie przerywać kuracji do czasu całkowitego złapania bakcyla książkowego.
Akcja wiosennych biblioszczepień cieszyła się ogromnym zainteresowaniem.
Dziękujemy organizatorkom za kreatywne podejście do promocji czytania!Lekcja biblioteczna kl. 2a
10.03.2025 13:21Uczniowie kl. 2a wzięli udział w lekcji bibliotecznej pt. Pory roku czyli Rok i jego cztery córki. Odbyła się ona w Bibliotece Pedagogicznej w Oświęcimiu. Podczas zajęć czytelniczych dzieci wysłuchały opowieści z wykorzystaniem japońskiego teatrzyku Kamishibai oraz rozwijały swoją kreatywność plastyczną.
Dzień Języka Ojczystego
24.02.2025 12:59W szkolnej bibliotece obchodzono Dzień Języka Ojczystego. Jest to święto, które ma na celu promocję dbałości o język ojczysty oraz podkreślenie jego znaczenia w kulturze i tożsamości narodowej. Przygotowano wystawę Ciekawostki o języku polskim oraz konkurs dla uczniów w dwóch kategoriach wiekowych. Zadaniem uczestników było poprawienie jak największej liczby błędów w tekście. Oczywiście można było korzystać ze słowników języka polskiego i ortograficznych, przy okazji ćwicząc umiejętność korzystania z żywej paginy. Zwycięzcy otrzymają nagrody książkowe oraz tytuł Specjalisty Języka Polskiego, a każdy uczestnik uwagę pozytywną za udział w konkursie.